תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

רפואה סינית להקלה על כאבי מחזור

מאמר מתוך קטגוריית: בריאות

נשים רבות עשויות להתלונן על כאבים בזמן המחזור החודשי. ניתן להרגיש את הכאבים באזור הבטן התחתונה ולעיתים הכאבים מקרינים גם לגב ולרגליים זאת בשל התכווצות הרחם.

כאבי מחזור אינם חלק מהוסת

רבים משוכנעים כי כאבי המחזור מהווים חלק מהוסת, אך הרפואה הסינית מתנגדת להנחה הזאת ומציעה טיפולים להקל על הכאבים כגון דיקור סיני או צמחי מרפא. לפי המחקרים למעלה מ70% מהנשים  סובלות מכאבים במהלך המחזור החודשי ו5% מהנשים סובלות מהופעת סימפטומים בצורה קשה לעיתים עד כדי הפגיעה בחיי היום יום. 

חלק מהנשים סובלות מהופעה של כאבים לפני הופעת המחזור, בעוד אחרות סובלות מכאבים בעת הופעת המחזור.  נשים הסובלות מכאבים מדווחות על מספר סימפטומים כמו כעס, דכאון , עצבות או חשק למתוק.

  מה מציעה הרפואה המערבית

הרפואה המערבית מציעה תרופות במטרה להקל על הכאבים. אותן תרופות מסייעות להקלה על הכאבים אך כוללות תופעות לוואי וכן זמן התגובה שלהן איטי. לעומת זאת, הרפואה הסינית  מטפלת בבעיה ומונעת את הופעת הכאבים ללא כל צורך בנטילת תרופות הכוללות תופעות לוואי. הרפואה הסינית מטפלת בכאבים באמצעות דיקור סיני או צמחי מרפא.

 כיצד  הדיקור מסייע להקלה בכאבי המחזור

לפי הרפואה הסינית, כאב משמעותו מצב של תקיעות וזרימה לא חופשית של דם או צ'י הידועה כאנרגיית החיים. באמצעות הדיקור ניתן לטפל בכאבים בזמן המחזור. דיקור סיני מתבצע באמצעות שימוש במחטים קטנות ואינו מורגש.

הדיקור מבוצע במספר נקודות בגוף כאשר המטרה היא לעודד זרימה חופשית של דם אשר תקוע מסיבה מסוימת. יתרה מזאת, הדיקור נחשב לאחת הדרכים לטיפול במצב של מתח או לחץ.

כיצד צמחי מרפא מסייעים להקלה בזמן כאבי מחזור

בזמן המחזור גופה של האישה דורש אנרגיה רבה יותר בהשוואה לתקופה אחרת במטרה להתמודד עם התהליכים המתרחשים בגוף. בשל אורח החיים התובעני רבים מאיתנו עשויים לאמץ הרגלים לא ממש בריאים וכתוצאה מכך הגוף מתחיל את ההליך בנקודה חלשה יותר. באמצעות צמחי מרפא ניתן לטפל בכאבים המחזור ולהביא להקלה. ישנן פורמולות המסייעות להנעה של מחזור הדם, כאשר הצמחים נבחרים על ידי המטופל במטרה לחזק את הנקודות החלשות.

 הרפואה הסינית מלמדת כיצד לחיות נכון

נשים רבות בוחרות לפנות אל הרפואה הסינית מתוך ידיעה כי הרפואה הסינית מלמדת אותן כיצד לחיות נכון. הרפואה הסינית תראה לאותן נשים למה מתרחשת תקיעות בשעת המחזור וכיצד ניתן לפתור זאת.  תפקידו של המטפל ברפואה הסינית היא ללמד את הנשים בשעת המחזור למה מתרחשים התהליכים השונים בגופן ומה עליהן לעשות על מנת להבריא. ההמלצה היא לבחור את המטפל המקצועי ביותר איתו חשים בנוח ולכן כדאי להתייעץ עם נשים אחרות במטרה  להביא לבחירה הנכונה ביותר אשר תסייע לפתרון בעיות הכאבים בשעת המחזור.

לחצו כאן למידע אודות כאבי מחזור - וטיפול ברפואה הסינית.