תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

צילום הריון - היכן לבצע? איך בוחרים צלמת?

מאמר מתוך קטגוריית: הריון ולידה

היכן לבצע את הצילום?

בשעה טובה את מצפה לילד ומחפשת אחר צלם למטרת צילום הריון. בשנים האחרונות נשים רבות אינן מוותרות על החוויה הייחודית ומחפשות צלם בעל רזומה לצורך צילומי הריון אשר יאפשר להן לתעד את התקופה המהנה והמרגשת ביותר בחייהן- תקופת ההריון בה חלים שינויים רבים בגוף לצד התרגשות רבה וצפייה לרך הנולד.

כיום ישנם צלמים רבים המציעים שירותי צילום לנשים בתקופת ההריון,  אך כמובן שיש לבחור את הצלם המקצועי ביותר. הבחירה תהיה מבוססת על מספר פרמטרים כאשר הפרמטר החשוב ביותר הוא המיקום. רגע לפני שאת מתחילה להתרגש, חשוב מאד לבחור את המקום בו יתבצעו הצילומים – האם יהיה זה סטודיו או שמא יהיה זה מקום בחוץ. 

באשר לצילומי טבע, מדובר על צילומים המאפשרים קבלת תמונות איכותיות ביותר ועוצרות נשימה. חשוב באותה עת לזכור כי בעת הבחירה בצילומי טבע יש תלות במזג האוויר והשמש מהווה את התאורה המרכזית.

לעומת זאת, בעת הבחירה בסטודיו הרקעים העומדים לרשות הצלמים הם שחור ולבן והשעות גמישות יותר. עוד יתרון נוסף הבא לידי ביטוי זה העובדה כי יש מיזוג אוויר ואין צורך לעמוד תחת השמש הקופחת.

חשוב לבחון את תיק העבודות

בבואך לבחור צלם למטרת צילומי הריון, קיימת חשיבות עליונה לבחון את סגנון הצילום ולוודא כי אכן את מתחברת לסגנון הצילום. ישנם צלמים המצלמים בחוץ ואילו ישנם צלמים המצלמים בסטודיו שלהם. בחינת תיק העבודות תסייע לבחור את הצלם המקצועי ביותר ותאפשר להסתכל על צילומים קודמים על מנת להתרשם ולבחור את הסגנון אשר מתאים לך.  החשוב מכל זה להתחבר אל סגנון הצילום וגם לאביזרים והמלתחה כמובן.

 אמנם יש להביא בחשבון את המיקום הגיאוגראפי, אבל חשוב לבחון גם את הנקודה האומנותית.  בשל העובדה כי ישראל היא מדינה קטנה, ניתן לנסוע מרחקים קצרים, אבל חשוב מאד גם להביא בחשבון את המשתנים האחרים.

מה כוללת חבילת הצילום

במסגרת צילומי הריון חשוב מאד לתת את הדעת גם על חבילת הצילום ולבחון מה היא כוללת בדיוק. בשנים האחרונות ניתן לראות כי צלמים לא מוסרים את כל חומר הגלם אלא רק את התמונות המעובדות. בשל העובדה כי מדובר בצילומים מרגשים במיוחד, ההמלצה היא לראות האם מקבלים את כל החומרים ולא רק את התוצר הסופי על מנת לבחון את איכות הצילום.

נקודה נוספת אשר יש לתת עליה את הדעת היא האם חבילת הצילום כוללת עיבוד פוטושופ ועל אילו תמונות . עוד נקודה אשר ראוי להקדיש לה מחשבה האם החבילה כוללת חומר מודפס- יש פעמים בהם תמונה נראית טוב מאד על המחשב, אך במציאות זה לא ממש כך. צלם מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום ידאג כי תקבלי את החומר המודפס נוסף על החומר המחשב.