תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

כאבי מחזור - איך להקל?

מאמר מתוך קטגוריית: בריאות

במאמר הבא נספר לכם איך אפשר להקל על כאבי מחזור באמצעות מספר דרכים שימושיות וטובות לנשים שסובלות מכאבי מחזור חזקים בכל חודש. כל דבר שתוכלו לעשות בבית כדי להקל על הכאב הוא מומלץ וטיפים שונים עובדים על נשים שונות בצורה אחרת, אז הנה כמה טיפים ששווה לנסות.

דיאטה נכונה 

דיאטה נכונה היא דבר חשוב מאוד בבריאות שלנו וגם בכאבי מחזור. מחקרים הראו שנשים שהפחיתו את כמות השומן באוכל ואכלו יותר ירקות סבלו פחות מכאבי מחזור חזקים בניגוד לנשים שלא. דיאטה עם אוכל בריא עוזר להתמודד עם דלקות וגם בכאבי מחזור יש בכך תועלת רבה. מזונות כמו שמן זית, דגים, אגוזים וכמובן פירות וירקות מומלצים מאוד על ידי גופי רפואה שונים. חשוב להקפיד על דיאטה נכונה לא רק בתקופת המחזור אלא באופן כללי להרגלי החיים.

תה צמחים

סוגים מסוימים של תה יכולים להועיל בכאבי מחזור. אמנם אין הרבה מחקרים בנושא, אבל המעטים שנעשו גילו שיש בכך יתרונות עבור חלק לא מבוטל מהנשים. מומלץ להתייעץ עם מומחים לתזונה סינית ולתזונה נכונה ולשמוע המלצות על סוגי תה שיכולים להועיל לך.

דיקור סיני

לדיקור הסיני יש יתרונות רבים במגוון התחומים של החיים. ג'ני ביאנצ'י, מומחית ברפואה סינית, אומרת שדיקור סיני בהחלט יכול לעזור לכאבי מחזור חזקים. "אנחנו מרגיעים את מערכת העצבים ובכך מאפשרים זרימת דם נכונה וטובה יותר לאיברים בגוף. דיקור סיני יעיל גם בטיפול בדלקות" היא אומרת.

בשנת 2011 מומחים בדקו 6 מחקרים שעסקו בהשפעות הדיקור הסיני על כאבי המחזור. בדיקות שנערכו על 673 נשים, חלקן שילבו טיפולים אחרים כגון תרופות וחלקן לא וגילו שהדיקור הסיני עוזר, אך הוא מומלץ מאוד בשילוב של טיפולים אחרים להפחתת כאבים. 

כושר 

אנדורפין זהו חומר כימי שמופרש בזמן שאנחנו עושים ספורט וכושר. אמנם הדבר האחרון שאנחנו חושבים עליו בזמן כאבי מחזור זה לשעות כושר, אבל זה בהחלט יכול לעזור כדי להקל על הכאב. סוגים שונים של תרגילים יכולים להועיל וגם פעילות אירובי כמו הליכה או ריצה. 

בהצלחה!