תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

טיפים להיפתר מנמלים

מאמר מתוך קטגוריית: בריאות

נמלים הם החרקים המעצבנים ביותר – לפחות זה מה שיגידו לכם כמה אנשים שנמאס להם לראות נמלים במטבח שלהם. למרות שנמלים לא עושים יותר מדי נזק בכך שהם לא עוקצים כמו יתושים או מעוררי אימה כמו תיקנים, אבל הם בהחלט יכולים להימצא בכל מקום – אפילו באוכל שלכם. מעבר לכך, ישנן אפילו נמלים שנושכות והנשיכות יכולות להיות מאוד כואבות, ולא קר באופן יחסי לגודלן אלא ממש כואבות אפילו לאדם מבוגר, ואנחנו עדיין מדברים על הנמלים שנמצאים בכל בית ולא נמלים בג'ונגלים המרוחקים.

אז מה עושים נגד נמלים? אם אתם לא רוצים להתחיל ישר בלהתקשר לחברת הדברה, יש פתרונות טבעיים שתוכלו לנסות. השלב הראשון הוא למצוא את המקומות שמהם מגיעים הנמלים. לא משנה איזה פיתרון טבעי תמצאו באינטרנט, אם אתם לא שמים אותו במקום הנכון, סביר להניח שהוא לא ישפיע כפי שאתם רוצים. יש לעקוב אחר מקור הנמלים ולדעת בדיוק שזה המקום שאם תטפלו בו היטב, הנמלים יפסיקו להגיע.

דבר שני – אחד החומרים שהכי מזוהים עם הפתרונות הטבעיים הוא חומץ. לחומץ יש סגולות מיוחדות ובמקרים של הדברה, החומץ יכול לעשות עבודה לא רעה. התיזו מעט חומץ בנקודת הפתח של הנמלים וסביר להניח שהנמלים לא ירצו להתקרב בכלל לתוך הבית שלכם.

פיתרון נוסף הוא שימוש בגיר. לא בטוח יצא לכם לראות סרטונים ביוטיוב של נמלים הולכות במעגלים כי מישהו צייר סביבם באמצעות גיר או טוש, אבל הרעיון הוא דומה. נמלים מתמצאות באמצעות חוש הריח שלהן. הגיר הוא שינוי מאוד בולט בשטח שלמעשה גורם להן לחסימה והן לא יחצו אותו.

אם הנמלים מגיעות דרך החלונות ולא בא לכם לפזר כל מיני דברים מוזרים על עדן החלון – נענע יכול להיות הפיתרון שאם רוצים. הנענע מבריח את הנמלים ואנשים רבים מפזרים ערוגות קטנות של נענע בחלון או במקומות אטרקטיביים כדי למנוע כניסת נמלים לתוך הבית.

הפתרונות הטבעיים האלו אמנם נוסו על ידי אנשים רבים ברחבי העולם והם 'תרופות סבתא' שמועברות מאדם לאדם, אבל במקרים רבים הם לא תחליף להדברה אמיתית על ידי חברת הדברה. אם מדובר במעט נמלים זה דבר שאולי אנשים יכולים להבליג, אבל כדי למגר בעיה לאורך זמן מומלץ לפנות לחברת הדברה מקצועית כדי שתטפל בבעיה באופן הרמטי.

המאמר מאת אלמוג הדברה