תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

ביתן שומר - כל מה שרציתם לדעת

מאמר מתוך קטגוריית: טכנולוגיה

בעוד פחות מחודש ילדינו יסיימו את חופשת הקיץ ויחזרו לספסל הלימודים בבתי הספר ובגנים. מי שעוד יחזור מחופשת הקיץ הם המאבטחים והשומרים אשר נמצאים בכניסה לכל בית ספר ולכל גן ילדים ותפקידם לשמור על היקר לנו מכל. כיום, ישנו חוק אשר מחייב הימצאות של ביתן שומר. חוק זה נועד בעיקר בכדי להגן על השומרים מתנאי מזג האוויר, כך שיוכלו לבצע את עבודתם הנאמנה גם בימי הקיץ הלוהטים וגם בגשמים של החורף. חוק זה תקף לכל מי שמבצע תפקיד אבטחה או שמירה בשירות ציבורי או במסגרת עסק.

ביתן לשומר – שימושים

ביתן שומר או בוטקה , בשפה עממית יותר, קיים על מנת להגן על השומר כפי שהזכרנו קודם. בנוסף לקורת הגג, בתוך ביתן השומר מחויב להיות אמצעי קירור או חימום הולמים (בהתאם למזג האוויר כמובן). הרי לא נצפה משומר לשהות בתוך מבנה בחודשי יולי אוגוסט החמים מבלי אמצעי קירור, כך גם לא בחודשי החורף הקרים.

אלו חלק מהמקומות בהן נראה ביתני שמירה:

  1. בבסיסים צבאיים
  2. במוסדות חינוך (בתי ספר, גני ילדים, אוניברסיטאות וכו')
  3. בכניסה לחניונים
  4. בכניסה למושבים או קיבוצים

סוגים של ביתני שמירה

ישנם סוגים שונים של ביתני שמירה אשר נבדלים זה מזה בעיקר בגודל הביתן. ישנם ביתנים בגודל מינימאלי, שבהם, מלבד השומר עצמו אין מקום לאכלס יותר מדי ציוד, אם בכלל. ישנם ביתנים גדולים יותר שבהם ניתן עמדת מחשוב ובקרה, קופה ועוד. הבדל נוסף שיש הוא האם מדובר במבנה קבוע העשוי אבן או שמדובר במבנה שהוא נייד אשר עשוי מפח ,אלומיניום, פלסטיק או אפילו עץ. לרוב, ביתן שומר "יצויד" בשלושה חלונות אשר בעצם מאפשרים שלוש זוויות ראייה, וביחד עם הדלת ישנם ארבע זוויות, כך שהשומר שנמצא בתוך הביתן יוכל לראות כל עובר אורח שמגיע מכל כיוון. את הביתן ניתן להזמין עם סורגים על החלונות, גגון מעל לחלון, דלת פלדה מלאה או חצי פלדה חצי זכוכית.  כמו כן, לרוב, ביתן לשומר מגיע עם נקודות חשמל ותקשורת, לוח חשמל, תאורה והכנה למזגן.

לסיכום

חברת ארבל שטראוס משווקת ביתן לשומר בחמישה גדלים שונים, עשויים מפאנלים מבודדים, אם אפשרות להוספת מזגן בתשלום והובלה והרכבה עד לאתר הלקוח. אם אתם מעוניינים לרכוש ביתן שומר, ויש לכם עוד שאלות לכם עוד שאלות בנוגע לביתנים הכנסו ללינק הבא או חייגו072-3951225